„Żadna sztuka... nie działa tak silnie, bezpośrednio. Teatr to potęga”.

Jerzy Szaniawski „O potędze teatru”

Zostań aktorem !

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w szkolnym kole teatralnym, które działa w Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie.

Dowiedz się więcej »

Jak żyć Panie Profesorze? Przedstawienie

Spektakl „Jak żyć Panie Profesorze?” to jednoaktówka, której akcja dzieje się w rzeczywistości szkolnej, w nieco surrealistycznej atmosferze końca roku szkolnego, w której następuje zderzenie z filozofią patrona naszej szkoły, nie do końca korespondującą z tempem i zabieganiem dnia codziennego. Tytułowy profesor pan Tadeusz Kotarbiński (w tę rolę w genialny sposób wcielił się uczeń klasy 3d Grzegorz Urbaniec) to schodzący z obrazu, to w jednej ze scen wjeżdżający na … deskorolce,

Wiecej »

Generic placeholder image

Generic placeholder image

Sen o Zbawicielu Przedstawienie

W gorącym okresie przedświątecznym 22.12.2015r. we wczesnych godzinach rannych młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl przygotowany przez koło teatralne „Mała Scena”. Tym razem tradycyjne jasełka przenieśliśmy w czasy współczesne i postanowiliśmy je rozegrać w scenerii nocnej na przystanku autobusowym.

Wiecej »


Romeo i Julia Dramat

Historia Romea i Julii nieprzerwanie inspiruje kolejne pokolenia do odczytywania i odtwarzania ich tragedii. Jacy byli i dlaczego do dziś uchodzą za najsłynniejszą parę kochanków? Te i inne pytania sprowokowane lekturą dramatu Szekspira zadali sobie członkowie koła teatralnego „Mała scena”.

Wiecej »

Generic placeholder image

Generic placeholder image

Astroidalny Plan Jaselka

Uczniowie i nauczyciele spotkali się na przygotowanych wcześniej wigilijkach klasowych, aby złożyć sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia oraz połamać się opłatkiem. Ten wyjątkowy sobotni dzień rozpoczęto na sali gimnastycznej, gdzie szkolne koło teatralne zaprezentowało Jasełka zatytułowane „Astroidalny plan”.

Wiecej »


Mówie Ci, nie pal Happening

Spotkanie klas pierwszych i drugich na sali gimnastycznej rozpoczął happening przygotowany przez koło teatralne. Ponieważ scenariusz wystąpienia zatytułowanego „Mówię ci, nie pal” przewidywał udział dużej liczby uczniów, skorzystaliśmy z pomocy koleżanek koleżanek i kolegów z różnych klas.

Wiecej »

Generic placeholder image

Generic placeholder image

Homo Sum Przypowieść

Koło teatralne postanowiło uświetnić obchody Dnia Nauczyciela ( 13.10. 2014) i przygotowało na tę okazję sceniczną przypowieść o ludzkiej kondycji. Był to żartobliwy i zarazem poważny portret człowieka – każdego z nas – przedstawiony jako prowokacyjne poszukiwanie właściwej definicji „homo sapiens”...

Wiecej »


Odlot Dramat

Młodzi aktorzy "Małej sceny" przedstawili dom jakich wiele - z zapracowaną matką, rozwrzeszczanym ojcem, "nowoczesną" babcią i dorastającą, narcystyczną nastolatką Magdą,która nie może zmobilizować się, by wyjść z domu do szkoły i wplątuje się w podejrzane znajomości z chłopakiem "Garym"- złodziejaszkiem i narkomanem...

Wiecej »

Generic placeholder image

Generic placeholder image

Klaunada Dramat

W dniu 9 kwietnia 2013 r. młodzież i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny zatytułowany „Klaunada”, wystawiony z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na scenie w podziemiach Kościoła św. Stanisława w Andrychowie. Spektakl podejmował tematykę trudnych zjawisk społecznych i problemów młodych ludzi - przemocy, skomplikowanych doświadczeń rodzinnych, poczucia bezradności i zagubienia w świecie...

Wiecej »


Pójdźmy wszyscy do stajenki Jaselka

Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową dwa dni przed Wigilią, 21 grudnia 2012r. cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć sztukę teatralną zatytułowaną „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, przygotowaną na tę okazję, wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Wiecej »

Generic placeholder image

Generic placeholder image

Sąd nad papierosem Inscenizacja

Wystąpiliśmy także w czasie promującego zdrowy tryb życia „Dnia bez papierosa”. Udało się na tę okazję zainscenizować „ Sąd nad papierosem”. Akcja rozgrywała się w scenerii sali sądowej. Mieliśmy okazję śledzić przebieg procesu sądowego, którego głównym oskarżonym był obywatel Papieros.

Wiecej »


Magia Kolorów Pokaz Mody

12 kwietnia 2014r. ZS nr 1 odwiedzili gimnazjaliści zaproszeni w mury naszej szkoły na tzw. „Dzień Otwarty”. Oprowadzani po budynku przez starszych kolegów zawędrowali także na salę gimnastyczną, gdzie kółko teatralne przygotowało pokaz mody zatytułowany „Magia kolorów”.

Wiecej »

Generic placeholder image