Relacja z powiatowej inauguracji roku szkolnego [foto]

Kategoria: Newsy Opublikowano: czwartek, 05, wrzesień 2019

Dnia 2 września 2019 roku, nasz „Kotarbin” był gospodarzem powiatowego rozpoczęcia roku szkolnego, na które licznie przybyli zaproszeni goście, delegacje z zaprzyjaźnionych szkół, poczty sztandarowe i przede wszystkim młodzież, w tym roku liczniejsza niż zwykle, gdyż z tzw.” podwójnego rocznika”.

Uroczystość zainaugurowała msza święta koncelebrowana przez biskupa diecezji bielsko – żywieckiej Romana Pindla, księdza proboszcza i naszych księży. Po nabożeństwie  nastąpił uroczysty przemarsz do naszej Alma Mater Andrihoviensis i poświęcenie obiektów sportowych wokół naszej szkoły oraz sal komputerowych otrzymanych w ramach projektu Andrychowskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W tym czasie młodzież klas pierwszych pogimnazjalnych udała się do sali gimnastycznej, by wziąć udział w głównej części uroczystości. Pozostali uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie mieli okazję obejrzeć transmisję na żywo – był to pierwszy live w historii naszej placówki, z czego jesteśmy bardzo dumni!

Ceremonię rozpoczął dyrektor CKZiU w Andrychowie pan Tomasz Bizoń, wprowadzeniem pocztów sztandarowych szkół powiatu wadowickiego, po czym zebrani oraz chór reprezentantów klas pierwszych pod kierunkiem pani Anny Młodzik – Gawryluk odśpiewali hymn. Zaraz potem mogliśmy usłyszeć  piękny głos uczennicy klasy 4f - Justyny Sitarz, która zaśpiewała utwór do tekstu patrona naszej szkoły - profesora Tadeusza Kotarbińskiego.

Po tym krótkim muzycznym wstępie głos zabrał pan dyrektor, a następnie zaproszeni goście, a wśród nich: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta - pani Beata Smolec, pan poseł - Józef Brynkus, małopolski wicekurator oświaty - pani Halina Cimer, radny województwa małopolskiego - pan Filip Kaczyński i inni dostojni goście.

Po przemówieniach uczennica klasy 4f – Elżbieta  Michalak wystąpiła w  ekspresyjnym, anglojęzycznym utworze o miłości. W dalszej części uroczystości miało miejsce  rozdanie nagród starostwa wadowickiego (wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie) i ślubowanie klas pierwszych, do którego wstępem była piosenka o przemijaniu, zaśpiewana przez Justynę Sitarz. Ślubowanie, połączone z pasowaniem na uczniów CKZiU poprowadził pan dyrektor wraz z przewodniczącą samorządu uczniowskiego -  Maią Biel z klasy 4et, zaś rotę ślubowania - w imieniu jedenastu reprezentantów klas początkowych - przeczytał uczeń 1en - Jakub Majdak.

Na tym zakończono główną część uroczystości.  Zaproszeni goście udali się na poczęstunek i zwiedzanie sal przeznaczonych do kształcenia zawodowego, zaś młodzież – na spotkania z wychowawcami.

Na koniec pragniemy gorąco podziękować: pani Katarzynie Kocembie, pani woźnej i nowym panom konserwatorom - za przygotowanie dekoracji, panom: Wojciechowi Stankowi i Bartoszowi Rokowskiemu -  za przygotowanie pierwszej w historii naszej szkoły transmisji na żywo, pani Małgorzacie Majdak i jej ekipie - za przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla gości i nie tylko, panu Markowi Węglarzowi i uczniom Alkowi Świdowskiemu oraz Piotrkowi Babińskiemu -za pracę ze sprzętem nagłaśniającym i podkłady muzyczne, pani Annie Młodzik – Gawryluk za to, że czuwała nad oprawą muzyczną i pani Annie Mazgaj i panu Robertowi Skorupie - za życzliwe wsparcie.

Olgierd Morawski

fot. Kamil Pasternak kl 4d

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza