Nasi przedstawiciele na Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielczości Uczniowskiej

Kategoria: Newsy Opublikowano: niedziela, 26, listopad 2017

Dnia 25 listopada br. w Spółdzielczym Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym OPTIMA w Krakowie odbył się Ogólnopolski Sejmik Spółdzielczości Uczniowskiej.

 

CKZiU zostało zaproszone na tę uroczystość przez Prezesa Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej – Panią Annę Bulkę. Naszą Spółdzielnię Uczniowską reprezentowali: Prezes Kamil Bizoń z klasy 3s, Katarzyna Bizoń z klasy 4e oraz opiekun - Pani Małgorzata Majdak.

Obrady rozpoczęły się od odczytania listu od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej –  Pani Elżbiety Rafalskiej, która zapewniła wszystkich zebranych o tym, że spółdzielczość uczniowska jest bardzo ważna dla rozwoju spółdzielczości w Polsce, życzyła wszystkim udanych obrad oraz zapewniła o swojej przychylności w sprawach - tak ważnych dla spółdzielni uczniowskich - unormowań dotyczących sytuacji prawnej tego typu podmiotów.

Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Krajowej Rady Spółdzielczości - Pan dr Jerzy Janowski z Warszawy. Na spotkanie przybyli też: przedstawiciele Wojewódzkich i Powiatowych Rad Spółdzielczości Uczniowskich, redaktorzy krajowych i regionalnych pism spółdzielczych oraz reprezentanci spółdzielni uczniowskich z różnych zakątków Polski.

Po omówieniu spraw formalnych przystąpiono do ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Odkrywamy spółdzielnie”, który zorganizowany został w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy. Miło nam oznajmić, że w gronie ośmiu laureatów mogliśmy zobaczyć naszą uczennicę - Katarzynę Bizoń z klasy 4e,  która zdobyła I wyróżnienie, nagrody rzeczowe i publikację pracy w poniedziałkowym "Dzienniku Polskim". Praca Kasi zachwyciła Kapitułę Konkursową na tyle, że miała Ona okazję zaprezentować krótko zebranym naszą Spółdzielnię Uczniowską.

Było nam także niezmiernie miło, że nasza Spółdzielnia Uczniowska znalazła się w grupie siedemnastu  najlepszych w roku szkolnym 2016/2017.

Obrady zakończył przygotowany przez dzieci ze Spółdzielni Uczniowskiej „Plastuś” z Choczni występ, który bardzo wszystkim się spodobał.

Jeszcze raz gratulujemy Kasi, a Kamilowi i wszystkim naszym spółdzielcom życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2017/2018 oraz udanego startu w kolejnej edycji Konkursu o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczości.

 

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza