Wycieczka integracyjna 1ts do Krakowa

Opublikowano: środa, 04, grudzień 2019

Pewnego do słonecznego dnia (a była to środa 6 listopada) grupa prawdopodobnie ja weselszej młodzieży z naszej szkoły – klasa 1ts, wyruszyła w kierunku Krakowa pod opieką wychowawcy Magdaleny Korbel-Fosse i pana Olgierda Morawskiego.

 

Pierwszym celem był hala sportowa Orlik, gdzie na rozentuzjazmowanych czekały wielkie, dmuchane kule do tzw. bubble futbolu. Po założeniu kul, młodym ludziom i nie tylko przyszło rozgrywać mecz piłki nożnej. Dość szybko, sama piłka straciła na ważności (jak i wynik meczu), zaś sprawą nie cierpiącą zwłoki stałą się integracja, próba sił i wykonanie najrozmaitszych ewolucji (w czym celowała szczególnie Martynka Wrona, która zasługuje na szczególną pochwałę za nieugiętą postawę).

Wszyscy bawili się doskonale, zwłaszcza, że potem pojawiła się jeszcze możliwość rozegrania prawdziwego halowego meczu piłki nożnej.

 Ochłonąwszy z wrażeń, autokarem zmyślnie omijającym krakowskie korki, dotarliśmy na największej galerii handlowej Krakowa, do tzw. Bonarki, gdzie nastał „czas na konsumpcję” (polecamy pyszne serniki), po czym spotkaliśmy się w Cinema City. Obejrzeliśmy dwa filmy „Countdown” i „Boże Ciało”. W obu filmach poruszone zostały głębokie problemy społeczne i dylematy etyczne, do których będzie można się odnieść pisząc rozprawkę na wiedzę o społeczeństwie ;-)

Wydawać by się mogło, że po tylu wrażeniach klasa „padnie”  w autokarze w drodze powrotnej, ale nic bardziej mylnego, 1ts ma to do siebie, że o ile nie śpiewają ( a prześpiewali ¾ drogi) to Graja w gry towarzyskie, tudzież interpersonalne, ci jest wartością samą w sobie ;-)

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie