Lekcje z ZUS

Opublikowano: środa, 04, grudzień 2019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już po raz szósty zorganizował „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Podczas czterech lekcji młodzież poznaje podstawową wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych, by z pełną świadomością i umiejętnościami wystartować później w dorosłym życiu. W naszej szkole lekcje właśnie dobiegły końca.

Nasza szkoła może pochwalić się kilkuletnią współpracą z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Projekt ten ma na celu budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w bardzo ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Niestety, dzisiaj niewielu młodych ludzi wie, czym owe ubezpieczenia są, oraz czym może skutkować decyzja o ich zaniechaniu. Lekcje z ZUS kształtują świadomość młodzieży, tłumaczą czym jest ZUS i dlaczego jest tak ważny, uczą zasady solidaryzmu społecznego, przestrzegają przed złudnie atrakcyjną praca na czarno oraz dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Jak zatem widać, projekt ten ma szereg zalet i został pozytywnie przyjęty przez uczniów.

W tym roku lekcje prowadziła pani Magdalena Sipiora. Miało to miejsce podczas lekcji przedsiębiorczości w klasach 2W, 2e, 2ts oraz 2f. W ramach zajęć uczniowie dostali specjalne zeszyty. Szczególnie skorzystała  na tym klasa 2W szkoły zawodowej,  którzy nabywają swoje bezcenne doświadczenia na praktykach zawodowych.

Niebawem odbędzie się Olimpiada ZUS,  którą organizuje pani Małgorzata Majdak.

Autor: Magdalena Sipiora

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie