Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Kotarbinie

Opublikowano: środa, 27, listopad 2019

W tym roku rozpoczęliśmy Tydzień Przedsiębiorczości od wyjazdu naszej delegacji na Spotkanie Młodego Biznesu do Krakowa.

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” mieliśmy okazję wysłuchać wykładów na temat roli zespołu w organizacji:

Kamil Kozieł – Pułapki poznawcze czyhające na menedżera, który buduje zespół ekspertów

Anna Skórzyńska – Szumisie sp. z o.o. – Firma to zespół, nie produkt

Maciej Ostrowski – Power Canvas – Razem jest raźniej. W kuluarach mogliśmy indywidualnie porozmawiać o sukcesie z prelegentami. Od 18 do 24 listopada bardzo dużo się działo w naszej szkole. Kolejny już raz uczestniczyliśmy w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości OTWARTA FIRMA – Biznes przy tablicy, pod honorowym Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości
i Technologii. Wolontariusze – przedstawiciele zaproszonych 7 firm prowadzili wykłady dla 380 uczniów na następując tematy : Finanse, Konsument, Marketing firmy, Własna firma, Pracownik i pracodawca, Etyczny biznes.

Wśród zaproszonych gości możemy wymienić Panią Agnieszkę Kołacz z PUP filia Andrychów, Radcę Prawnego Pana Tomasza Walczaka z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Consylium, Pana Vice Prezydenta S. A. DuoLife Tomasza Zabawę, dr Dariusza Lizaka – Prezesa CMC sp. z o.o. z Andrychowa, Panią Elżbietę Fujawa z Banku
Pekao oraz Panią Grażynę Zwińczak z Maripossy Centrum Mody Ślubnej. 

Dzięki programowi umożliwiliśmy  młodzieży bezpośredni kontakt ze środowiskiem biznesu, przygotowujemy uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, rozwijamy w uczniach poczucie przynależności do środowiska lokalnego, umożliwiamy uczniom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy, przybliżamy podstawowe zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, realizujemy zadania szkoły
w zakresie przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy oraz wspieramy uczniów
w planowaniu ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Kotarbinie zakończył pokaz mody ślubnej na Targach w ParkHotel Łysoń, w którym brały udział uczennice z naszej szkoły. Mieliśmy tam również fotografa Miłosza z klasy 2f, który poprzez zdjęcia zrelacjonował nam to piękne widowisko.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować Panu Dyrektorowi za przychylność przy realizacji projektu w Kotarbinie, Paniom Kasi Kocembie, Aleksandrze Łokcik-Szczygieł, Magdalenie Sipiorze za pomoc w organizacji,  za wyrozumiałość - wszystkim nauczycielom, którzy brali udział razem z klasami w wykładach.

Koordynator programu w CKZiU w Andrychowie Małgorzata Majdak

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie