Green Festival Tour ekoMałopolska - lekcja biologii inaczej

Opublikowano: poniedziałek, 11, listopad 2019

7.XI.2019 r. klasa 1e z nauczycielem biologii B. Kowalczyk oraz pedagog Edytą Zwieńczak uczestniczyła w pokazie filmów ekologicznych w Wadowicach.

Prezentowane na pokazie filmy to laureaci międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych Kraków International Green Film Festival.

Filmy w świetny sposób pokazywały problem smogu. Wedle raportu  Światowej Organizacji Zdrowia z 2016 roku, 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w Polsce. Szacuje się, że życie  mieszkańca Unii Europejskiej jest krótsze z tego powodu o ponad 8 miesięcy.

Winny jest pył zawieszony PM2,5 , który dostaje się bezpośrednio przez płuca do krwi. Każdy z nas ma swój udział w emisji dwutlenku węgla, którego emisja powoduje zmiany klimatu. Możesz sprawdzić czy Twoja emisja jest bezpieczna dla Ziemi, czy też może Twój odcisk węglowy wygląda jak ślad Godzilli? Właśnie o sposobach zmiany stylu życia, które dają największe efekty dla Naszej Planety dowiedzieli się uczniowie klasy 1e, którzy na zakończenie pokazu chętnie uczestniczyli w konkursach oraz dyskusjach z udziałem zaproszonych gości.

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie