Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Bieszczady, ach Bieszczady…

Opublikowano: poniedziałek, 30, wrzesień 2019

Q dniach 23-24.09.2019r. klasa 3t i 1t uczestniczyła w wycieczce w Bieszczady pod opieką  p. Justyny Kutyły, p. Edyty Grzesło-Urbańczyk i p. Iwony Kapeli.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Pani pilot, która również sprawowała nad nami opiekę i udzielała nam wszystkich niezbędnych informacji.

Pierwszego dnia naszej wycieczki gdy dotarliśmy do Bieszczad, naszym pierwszym celem było wejście na Połoninę Wetlińską. Jest ona  jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Punktem docelowym była Chatka Puchatka, która jest najwyżej położonym bieszczadzkim schroniskiem. Tam również mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki z punktu widokowego.

Następnie był przejazd do Soliny, gdzie zameldowaliśmy się w naszym obiekcie noclegowym. Wieczorem odbyliśmy spacer po Koronie Zapory, który znajdował się nieopodal Domu Wypoczynkowego. Na zakończenie dnia rozpaliliśmy ognisko i bawiliśmy się przy nim świetnie smażąc kiełbaski, tańcząc    i śpiewając.

Drugiego dnia a zarazem ostatniego, po wymeldowaniu naszej grupy, przejechaliśmy na Punkt Widokowy w Polańczyku, z którego można zobaczyć widok na Zalew Soliński. Kolejnym przystankiem było miasteczko Zagórz zwane bramą Bieszczad, gdzie zwiedziliśmy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych. Był to niewątpliwie fascynujący obiekt, który warto zobaczyć.

Ostatnim punktem był przejazd do Łańcuta. Zobaczyliśmy tu Zamek i Stajnie Królewskie. Wnętrza zamku były piękne, pełne zdobień, eksponatów i historii, która tutaj się znajdowała. W Stajniach mogliśmy podziwiać dawne pojazdy konne.

Naszą przygodę zakończyliśmy w znakomitych humorach. Była ona zdecydowanie udana i czekamy z niecierpliwością na kolejne takie niezapomniane wycieczki.  

Kinga Bącze – uczennica klasy 3ts

Edyta Grzesło – Urbańczyk, Iwona Kapela, Justyna Kutyła

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie