Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Dwudniowa wyprawa zawodoznawcza budowlańców na Opolszczyznę

Opublikowano: niedziela, 29, wrzesień 2019

Tegoroczny Dzień Budowlańca to wspólny wyjazd wszystkich klas budowlanych naszej szkoły na Opolszczyznę.

Głównym celem wyprawy było pogłębianie wiedzy i poznawanie najnowszych rozwiązań technologicznych, połączone z obserwacją rzeczywistości.

Pierwszego dnia, młodzież zwiedziła największą w Europie cementownię „Górażdże”, bajkowy pałac w Mosznej oraz Muzeum Jeńców Wojennych w Lamsdorf/Łambinowice. Po wieczornym posiłku odbyliśmy nocny spacer po klimatycznym, starym Opolu. Ten dzień - pełen wrażeń - zakończyliśmy pod wieżą Piastowską oglądając pokaz wielobarwnych świecących fontann.

Drugiego dnia – tym razem nie w deszczu (bo zwykle jak zwiedzamy skansen pada), lecz przy słonecznej pogodzie - w skansenie w Bierkowicach uczniowie rozpoznawali charakterystyczne konstrukcje budynków wsi opolskiej. Następnie odwiedziliśmy producenta dachówki firmę Braas , a później amfiteatr na Górze Świętej Anny.

Po tak intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Tekst i fot: K. Szczygieł

Współpraca: A. Łokcik – Szczygieł

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie