Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Nowele Polskie - Narodowe Czytanie w CKZiU

Opublikowano: wtorek, 10, wrzesień 2019

W dniu 9 września, już po raz trzeci,  nasza szkoła była gospodarzem i współorganizatorem  andrychowskiej edycji  Narodowego Czytania. 


W tym roku lekturą  do wspólnego czytania było 8 nowel polskich pisarzy : "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Karaluchy” (ze zbioru: "Sklepy cynamonowe") Brunona Schulza, "Orka" Władysława  Reymonta, "Rozdzióbią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza i "Sawa" (z cyklu "Pamiątki Soplicy") Henryka Rzewuskiego.
Zaproszenie do udziału w akcji i przeczytania fragmentów książek przyjęli:  pani wicestarosta - Beata Smolec, burmistrz Andrychowa - pan Tomasz Żak, sekretarz gminy - pani Grażyna Łoboda, skarbnik gminy- pani Dorota Żywioł, emerytowana polonistka - pani  Krystyna Korbut-Płonka, redaktor „Nowin Andrychowskich”- pan Marek Nycz i pracownica Miejskiej Biblioteki - pani Magdalena Zaremba.
 W organizację imprezy włączyły się także andrychowskie szkoły - I Liceum Ogólnokształcące, ZS nr 2, Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4, których uczniowie zaprezentowali publiczności  przygotowane przez siebie adaptacje sceniczne „przydzielonych im” nowel.
Aktorzy z naszej szkoły - pani Katarzyna Kocemba, Joanna Kryska, Martyna Łopatecka i Rafał Smolec przedstawili zgromadzonym fragmenty noweli „Dobra pani”, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, bo bardzo się wszystkim podobał.

8 edycję Narodowego Czytania zorganizowały, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, panie Krystyna Pyzio, Katarzyna Kocemba i Edyta Zwieńczak, które wyrażają serdeczne podziękowanie pracownikom szkoły -  pani Aldonie Trzasce, Pawłowi  Osowskiemu  i Stanisławowi Potempie  za ich życzliwą pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz Alkowi Świdowskiemu i Piotrowi Babińskiemu  za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

fot. Kamil Pasternak 4d

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie