Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Spedytorzy diagnozują

Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019

W piątek 24 maja spedytorzy z klasy 2s uczestniczyli w zajęciach praktycznych dotyczących diagnostyki pojazdów samochodowych w Stacji Kontroli Pojazdów przy Stacji Paliw ORLEN w Andrychowie.

Kolejny już rok dzięki uprzejmości właściciela, Pana Wita Ziółkowskiego młodzież naszej szkoły mogła samodzielnie przeprowadzić diagnostykę samochodu osobowego. Naszym przewodnikiem ponownie był Pan Janusz, który przedstawił aspekty prawne badań okresowych pojazdów mechanicznych, pokazał działanie urządzeń diagnostycznych znajdujących się na stacji oraz zasady i procedury prowadzenia badań. W sposób ciekawy i interesujący opowiedział o pracy diagnosty, odpowiedzialności prawnej za stan techniczny pojazdów i planowanych zmianach w przepisach dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dzięki zajęciom praktycznym w Stacji Kontroli Pojazdów uczniowie poszerzyli swoje wiadomości zdobywane z zakresu eksploatacji pojazdów na przedmiocie Podstawy Logistyki Transportu i Magazynowania.

Za poświęcony nam czas oraz dzielenie się swoją rozległą wiedzą i doświadczeniem serdecznie dziękujemy. W kolejnym roku szkolnym mamy nadzieję ponownie uczestniczyć w zajęciach na stacji.

Tekst i zdjęcia: dr inż. Aneta Skowron

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie