Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Kotarbin na czeskiej ziemi

Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2019

W dniach od 27 do 29 maja nasi uczniowie z klas 1f, 2W i 3f pod opieką Panów Piotra Stacha i Roberta Tracza odbyli podróż na południe Czech.

Po spacerze alejkami Ogrodu Kwiatowego w  Kromieryżu, gdzie znajduje się rotunda z wahadłem Foucaulta, dotarli do Krumlova. Tu nad renesansową architekturą miasta położonego w objęciach Wełtawy malowniczo góruje potężny zamek, wielkością ustępujący tylko Hradczanom. Po zwiedzeniu jego wnętrz uczniowie mieli okazję zobaczyć  obrazy i szkice Egona Schielego eksponowane w  starym browarze zamienionym na muzeum. W drodze powrotnej do Andrychowa odwiedzili zamek w Hluboce, który neogotyckim stylem przypomina angielski Windsor. Przepych komnat i salonów, należących w przeszłości do rodu Schwarzenbergów, zrobił olbrzymie wrażenie. Teraz, po wycieczce, przyszedł czas na planowanie kolejnej, bo jak mawiał Twain : "Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie