Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Klasa 1ts w Krakowie

Opublikowano: wtorek, 28, maj 2019

28 maja uczniowie klasy 1ts odbyli wycieczkę do Krakowa zorganizowaną przez p. Beatę Kowalczyk. Długi spacer po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego Muzeum.

W najstarszym Ogrodzie Botanicznym w Polsce z zaciekawieniem uczniowie podziwiali rośliny mięsożerne, użytkowe, sagowce, a także storczyki. Dowiedzieli się m.in., że ofiarami roślin mięsożernych są głownie stawonogi, ale chwytane są także pierwotniaki, wrotki, pierścienice a nawet drobne kręgowce, dlatego popularna nazwa tej grupy - "rośliny owadożerne", nie do końca odzwierciedla prawdę.

Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Bursztynu. Lokalizacja w Krakowie nie jest przypadkowa: stolica Małopolski jest bowiem - po Gdańsku, nazwanym Światową Stolicą Bursztynu - najsilniej kojarzona z tym uznawanym za typowo polski kamieniem. Oprócz przepięknej wystawy w Muzeum uczniowie mogli zobaczyć także niewielkie Laboratorium Bursztynu, gdzie na nowoczesnym spektrometrze prowadzone są badania autentyczności tego kamienia.

Na koniec wszyscy odbyli krótki spacer po Rynku, a także pobliskich malowniczych uliczkach.

Beata Kowalczyk, Anna Mazgaj

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie