Nasi na Uniwersytecie Ekonomicznym

Opublikowano: środa, 08, maj 2019

Pewnego słonecznego dnia 5 kwietnia 2019, grupa młodych i obiecujących ekonomistów z klas 1 i 3 naszego Kotarbina, wybrała się do Krakowa na serię wykładów na Uniwersytet Ekonomiczny.

Pretekstem była 100 rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego... w związku z czym wyjazd został zorganizowany przez naszą matematyczkę, panią Monikę Górkiewicz, a ponieważ były to historyczne obchody, opiekunem był również historyk pan Olgierd Morowski.

Zaczęliśmy z wysokiego "C", od wykładu na temat pomiaru ryzyka bankowego za pomocą wartości zagrożonej... no właśnie, szczerze mówiąc chyba nikt (oprócz pani Moniki) nie wiedział o co w nim chodzi. Niemniej jednak wszyscy byli pod wrażeniem intelektu pani prowadzącej, zaś chłopakom z 1de udało się dokonać poprawnych wyliczeń, i to mimo pełnej świadomości tego co liczą.

Kolejne wykłady miały już o wiele więcej  wspólnego z rzeczywistością. Dowiedzieliśmy się jak liczyć lokaty bankowe, jak naliczane są odsetki i tym podobne życiowe problemy ujęte we wzory matematyczne i wyliczenia.

Co najważniejsze: odetchnęliśmy atmosferą szkoły wyższej, być może zaraziliśmy niektórych uczniów bakcylem studiowania. Zrobiliśmy sobie przepiękne zdjęcia w murach szacownej uczelni  i usatysfakcjonowani intelektualnie wróciliśmy w późnych godzinach popołudniowych do Andrychowa. Oby więcej takich wyjazdów!!         

OM

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie