Konkursy na Urodziny Patrona

Opublikowano: wtorek, 30, kwiecień 2019

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w marcu odbyły się konkursy, które mają za zadanie przybliżyć uczniom CKZiU biografię, postawę życiową i osiągnięcia naukowe profesora Tadeusza Kotarbińskiego.

W teście sprawdzającym wiedzę o Patronie, który odbył się 26 marca, wzięło udział 13 uczniów. Wśród nich największą ilość punktów zdobył i 1 miejsce zajął Kamil Hajost z 3et, na drugim miejscu uplasował się Piotr Pietras z 1de, a na trzecim – Michał Adamczyk, uczeń klasy 3d.

Równolegle do przygotowań do konkursu wiedzy trwało przyjmowanie prac na konkurs „Myśl Patrona wpisana w formę plastyczną”, polegający na przedstawieniu aforyzmu lub fragmentu wiersza T. Kotarbińskiego w formie plakatu.

Wśród zgłoszonych prac największe uznanie jury, które tworzyły panie Małgorzata Latała i Aneta Skowron, zyskało dzieło Anny Polak z 1f, drugie miejsce zajęła praca Justyny Sitarz, a trzecie – dwa plakaty zgłoszone przez Żanetę Michałek z 1f. Na wyróżnienie zasługują również piękne prace Alicji Kiełczewskiej z 1f, Martyny Wcisło i Klaudii Maślanki z klasy 1ts.

30 kwietnia pan dyrektor, Tomasz Bizoń wręczył zwycięzcom konkursów nagrody, które  ufundowała Rada Rodziców.

Organizatorkami tych form upamiętnienia 133 rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły były Dagmara Kwiecińska i Krystyna Pyzio, które gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie