Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Akcja sprzątania Pańskiej Góry

Opublikowano: piątek, 26, kwiecień 2019

Dnia 5 kwietnia 2019 klasa 1 W wzięła udział w zorganizowanym przez panią Beatę Kowalczyk sprzątaniu Pańskiej Góry.

Do opieki nad grupą, a także pomocy w porządkowaniu parku, dołączył wychowawca klasy, pan Artur Dubis.
Poranną odprawę przeprowadził przedstawiciel Nadleśnictwa Andrychów, pan Bartłomiej Kozłowski. Klasa usłyszała ciekawostki dotyczące lokalnej flory i fauny, otrzymała krótki instruktaż poruszania się po terenie oraz materiały niezbędne do sprzątania wyznaczonego obszaru (sprezentowane przez Gminę Andrychów). Każdy dostał również pamiątkową mapkę z przydatnymi informacjami, która może w przyszłości posłużyć jako pamiątka z tego wyjątkowego dnia.
Można było wyruszać!
Po kilku godzinach dzielnego przedzierania się przez gęste krzaki, niezliczone drzewa oraz urokliwe leśne dróżki, uczniowie mogli pochwalić się całkiem pokaźnym 'łupem' w postaci np. zużytych wykładzin, wiekowych opon, zardzewiałych wiader oraz niemałej ilości butelek. Kwietniowa akcja zakończyła się powodzeniem nie tylko w postaci zebranych śmieci, ale także pozwoliła jeszcze bardziej zintegrować klasę oraz uświadomić uczniów, że w interesie (nas) wszystkich leży utrzymywanie takich miejsc w czystości.
Część dalsza akcji nastąpi już w szkole, podczas lekcji biologii, w czasie których uczniowie dowiedzą się o lokalnej bioróżnorodności oraz rzeczach związanych z ekologią, a także działaniach podejmowanych globalnie i regionalnie na rzecz ochrony przyrody.

Organizator: mgr Beata Kowalczyk
Opiekun i pomoc: mgr Artur Dubis
Pomoc: Nadleśnictwo Andrychów, pan Bartłomiej Kozłowski, Gmina Andrychów

/images/phocagallery/rok_szkolny2018_2019/akcja_p_gora/sprz_panska_08.jpg

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie