Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Uczestniczyliśmy w niebieskim Marszu

Opublikowano: piątek, 26, kwiecień 2019

W dniu 24 kwietnia odbył się w naszym mieście po raz drugi Marsz pod hasłem ,,Andrychów Zaświeci na Niebiesko’’, który za cel stawia sobie uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat zwróciło się do CKZiU z prośbą o pomoc w zorganizowaniu tej akcji. Na ten apel zareagowała grupa wolontariuszy z naszej szkoły (głównie członków Koła Caritas).
Już od 7 rano rozstawialiśmy stoły, ławy i krzesła na placu Mickiewicza, uczestniczyliśmy w dekorowaniu tego miejsca, a następnie pomagaliśmy w utrzymaniu porządku w trakcie marszu i w czasie pikniku. Wielką furorę robił wśród przybyłych na marsz dzieci wielki pluszowy dinozaur, w którego „skórze” krył się Kuba Gagracz, a potem Janek Samborski. Do dziewcząt z naszej szkoły - Ani Polak, Alicji Kiełczewskiej, Oli Małkiewicz i Kasi Brańki - malujących dzieciaczkom twarze ustawiała się długa kolejka oczekujących. Wspaniale z powierzonych zadań wywiązały się także Renia Siwek, Asia Kryska i Ola Proch.

Organizatorzy Marszu byli bardzo wdzięczni za okazaną im przez naszą szkołę pomoc, a my mamy satysfakcję, że mogliśmy przyczynić się do zorganizowania tak ważnej społecznie akcji, uświadamiającej że inny nie znaczy gorszy.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcenie swojego wolnego czasu i zaangażowanie we wspólne dzieło.

Krystyna Pyzio i Katarzyna Kocemba

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie