Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Dzień przedsiębiorczości - 16 edycja

Opublikowano: sobota, 30, marzec 2019

"Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie - fortunę" - Jim Rohn - ta sentencja , to punkt wyjścia do doskonalenia i zdobywania doświadczenia w trakcie nauki szkolnej.

Dlatego w dniu 20 marca 2019 uczniowie i uczennice naszej szkoły z klas: 1d, 1f,2e,2ts,2d wzięli udział  w 16. edycji programu "Dzień Przedsiębiorczości" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Jednodniowe wizyty w firmach i instytucjach zlokalizowanych na terenie Andrychowa i okolic pomagają młodym ludziom zweryfikować wyobrażenia o pracy na konkretnym stanowisku w różnych branżach. To doświadczenie ma wpływ na przebieg dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej, ale czasami ważniejszą staje się nawet chwila zastanowienia nad swoją przyszłością.

Oto krótka relacja uczennic - Oli i Basi:

"To był nasz pierwszy dzień pracy i możemy powiedzieć, że nie żałujemy wzięcia udziału w "Dniu Przedsiębiorczości".

Na miejscu byłyśmy już o 7:00 rano i od razu zaprowadzono nas do pomieszczeń, w których pracowaliśmy jako obsługa hotelowa. Tam dane nam było poznać miliony płynów i musiałyśmy się orientować, którym co należy czyścić i czym to robić. Przeprowadzałyśmy także serwis jednego z apartamentów, podczas którego miałyśmy okazję poznać tajniki sztuki zwanej składaniem pościeli - jak prawdziwy profesjonalista - a każde złe zagięcie, którego się dopuściłyśmy było karane śmiechem stałych pracowników. Nie ominęło nas też odkurzanie pozostałych pokoi, które okazało się trudniejsze niż na pierwszy rzut oka wygląda. Zmagałyśmy się z wieloma trudnościami, które mogły dla pozostałych wydawać się śmieszne  - jak na przykład zbyt krótka rura odkurzacza. Uważamy, że właśnie wtedy zrozumiałyśmy, ile pracy wkładają w to pozostali pracownicy i zaczęłyśmy zdecydowanie bardziej szanować nawet najdrobniejsze czynności.

Podsumowując... był to jeden z lepszych dni, jakich doświadczyłyśmy. Wszyscy traktowali nas miło i tłumaczyli każdą czynność w najmniejszych szczegółach."

Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie - mam nadzieję, że było warto!

P.S.  Emanuel James Rohn  (ur. 17.09.1930 Yakima, Waszyngton USA - zm. 5.12.2009 West Hills, Kalifornia USA) znany zawodowo jako Jim Rohn, był amerykańskim przedsiębiorcą, autorem i mówcą motywacyjnym (na podstawie wikipedii)

tekst: A. Łokcik - Szczygieł, zdjęcia: uczestnicy wydarzenia

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie