Kotarbin wspiera akcję „Strajk dla klimatu”

Opublikowano: czwartek, 14, marzec 2019

W piątek 15 marca w ponad 40 krajach na całym świecie odbędzie się Strajk dla klimatu. W ten sposób młodzi ludzie z wielu krajów chcą podkreślić swoje zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi. Działania związane z ruchem #FridaysforFuture zainicjowała szwedzka nastolatka Greta Thunberg.

Stwierdziła ona, że nie może dłużej czekać na opieszałych polityków, którzy wcale nie dbają o jej przyszłość i sama zaczęła działać. Greta wystąpiła w czasie grudniowego szczytu klimatycznego COP 24 w Katowicach. Jej wystąpienie można obejrzeć pod tym linkiem https://act.greenpeace.org/page/38454/petition/6

Zwróciła ona uwagę na to, że jedyna szansa, żeby ochronić świat przed katastrofą klimatyczną, to podjęcie natychmiastowych działań. Nie za rok albo za pięć, tylko TERAZ. Na powstrzymanie katastrofy klimatycznej zostało nam niespełna 12 lat. Musimy działać teraz, bo jeśli nie zatroszczymy się o swoją przyszłość sami, po prostu nie będziemy jej mieć.

Chcemy również włączyć się w tą akcję dlatego w piątek 15 marca w ramach solidarności z ruchem #FridaysforFuture wywiesimy w szkole plakaty. Osoby, które chcą osobiście podkreślić swoje zaangażowanie powinny ubrać niebieską koszulę/bluzkę i przypiąć plakietkę strajk dla klimatu. Plakietki będzie można dostać w bibliotece szkolnej lub sklepiku szkolnym. Chcemy włączyć się w strajk jednocześnie nie opuszczając zajęć szkolnych dlatego osoby zaangażowane w strajk będą zwolnione z przygotowania bieżącego 15 marca.

Zachęcamy do odwiedzenia strony GreenPeace Polska poświęconej akcji (https://act.greenpeace.org/page/38454/petition/1?locale=pl-PL) gdzie można znaleźć obszerne informacje o zaangażowaniu w strajk w szkole oraz w zakładce „dlaczego to ważne” znaleźć materiały o zmianach klimatycznych.

Organizatorzy światowej akcji „Strajk dla klimatu” zachęcają również do grupowych zdjęć osób/uczniów/klas wspierających akcję. Jeśli chcesz w ten sposób wesprzeć akcję zrób zdjęcie i przekaż opiekunom Samorządu Uczniowskiego, dołączymy je do naszej relacji i jeśli wyrazicie zgodę wyślemy GreenPeace.

Razem dla klimatu #FridaysforFuture.

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie