Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Spedytorzy na Akademii WSB

Opublikowano: wtorek, 27, listopad 2018

Dnia 20.11. 2018 spedytorzy z klasy 3s i 2ts uczestniczyli w zajęciach  warsztatowych na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Po śniadanku w klubie studenckim udaliśmy się na prezentację o uczelni, kierunkach kształcenia, możliwościach zawodowych i sposobach zdobywania doświadczenia w trakcie studiów. Uczelnia zaskoczyła nas ciekawym podejściem do organizacji i przebiegu nauki – studenci 3 dni uczestniczą w zajęciach na terenie uczelni a przez pozostałe 2 dni uczestniczą w kursach zawodowych, spotkaniach z doradcą zawodowym oraz odbywają praktyki i staże w firmach z branży TSL.

Po krótkim zapoznaniu z uczelnią, podzieleni na dwie grupy braliśmy udział w praktycznych ćwiczeniach. Dr inż. Paweł Sobczak wprowadził nas w tajniki inteligentnych systemów zarządzania magazynem, tzw. WSM (Warehouse Management Systems). Poznaliśmy sposób działania platformy przepływu towarów oraz sposoby przyjmowania i wydawania towarów z poziomu czytnika kodów. Bardzo interesującym aspektem warsztatów była prezentacja systemu kompletacji zamówień w magazynie tzw. Pick by Light, w którym sygnalizacja świetlna w określonych lokalizacjach magazynowych wskazuje kompletującemu (Pickerowi) położenie poszukiwanego asortymentu.

Zajęcia z Panią Prodziekan mgr Agnieszką Dymek, doświadczoną manager Firmy Raben dotyczyły rozwoju branży TSL. W podgrupach tworzyliśmy plakaty dotyczące czynników wpływających na rozwój branży TSL. Zwieńczeniem zajęć było stworzenie przepisu na optymalną usługę transportowo – spedycyjną.

Po twórczych działaniach nadszedł czas na biuro karier studenckich i spotkanie z doradcą zawodowym. Omówiliśmy zagadnienia kariery, ścieżki zawodowej, sukcesu w pracy, predyspozycji, umiejętności  i kompetencji. 

Pełni wrażeń, zadowoleni, nie wiedząc kiedy zleciały nam prawie 4 godziny w murach uczelni wróciliśmy do szkoły.

Tekst i  zdjęcia: mgr inż. Małgorzata Cieślak, dr inż. Aneta Skowron

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie