Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Dura lex sed lex, czyli wizyta w Sądzie Rejonowym w Żywcu

Opublikowano: środa, 11, kwiecień 2018

We wtorek, 11.04.2018, klasa 2et i grupa turystów z klasy 1ts wzięła udział w wycieczce do Żywca.

Głównym punktem wyjazdu było spotkanie z Prezesem Sądu Rejonowego w Żywcu - Panem Marcinem Lorancem.

W trakcie tego spotkania uczniowie dowiedzieli się m. in. o: konsekwencjach złamania przepisów prawa i podstawowych zasadach funkcjonowania sądów.

Najbardziej emocjonującą częścią spotkania była symulacja procesu sądowego. Chętni uczniowie wcielili się w role : sędziego, prokuratora, obrońcy, oskarżonego i świadków. W trakcie przebiegu procesu omówiliśmy prawa i obowiązki poszczególnych stron procesu , zastanawialiśmy się nad wiarygodnością zeznań świadków, oraz nad tym, czy istnieją wystarczające dowody do skazania lub uniewinnienia oskarżonego. To było bardzo pouczające spotkanie.

Następnie udaliśmy się w okolice rynku zwiedzając po drodze konkatedrę, po małym co nieco i smacznej kawie wróciliśmy do Andrychowa.

Małgorzata Latała

 

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie