Uwaga koronawirus-procedury

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Wycieczka krajoznawczo-integracyjna klasy 2tn w Pieniny

Opublikowano: czwartek, 08, październik 2020

Dnia 5.10.2020 roku wybraliśmy się na wycieczkę w Pieniny pod opieką Pań Iwony Kapeli i Justyny Kutyła oraz przewodnika górskiego - Pana Artura Krupińskiego.

 

Trasa: Andrychów – Dębno Podhalańskie – Czorsztyn – Szczawnica – Jaworki – Andrychów

Pierwszym punktem naszej wycieczki był uroczy drewniany kościółek w Dębnie Podhalańskim - wpisany na listę UNESCO.

Następnie udaliśmy się do Pienińskiego Parku Narodowego (najstarszego w Polsce), a dokładnie zwiedzaliśmy ruiny Zamku Dunajec  w Czorsztynie.

Z Czorsztyna udaliśmy się do  Szczawnicy, gdzie kolejką górską wyjechaliśmy na Palenicę, przeszliśmy na Szafranówkę, skąd rozpościerał się piękny widok na Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce a nawet Tatry.  Pan przewodnik udzielił nam wyczerpującej informacji krajoznawczej o pasmach górskich i  opowiedział nam różne legendy pienińskie. 

Ostatnią atrakcją był spacer malowniczym Wąwozem Homole. (jedynym minusem były brudne buty :)). Podczas wycieczki była rewelacyjna pogoda !!! Nasze humory były świetne co spowodowało, że wycieczka była bardzo wesoła. Zapamiętamy tą wycieczkę na baaaaardzo długo !!! 

Kamil Schabowicz uczeń klasy 2tn

 

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie