Uwaga koronawirus-procedury

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Cyfrowa wypożyczalnia „Academica”

Opublikowano: środa, 07, październik 2020

Z satysfakcją informujemy, że nasza biblioteka szkolna przystąpiła systemu Cyfrowej Wypożyczalni Wydawnictw Naukowych „Academica”.

 

Dzięki temu posiadamy w bibliotece terminal, na którym można skorzystać ze zbiorów Biblioteki Narodowej - zarówno tych, które udostępnione są na wolnych licencjach, jak i tych, które są chronione prawem autorskim.

Na zasób Academiki składa się ponad 3 miliony zdigitalizowanych dokumentów, z których więcej niż połowa wciąż podlegała ochronie prawnoautorskiej. Najważniejsze kategorie to: podręczniki, monografie, czasopisma naukowe, lektury na olimpiady przedmiotowe oraz grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej i innych instytucji kultury. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tego bogactwa wiedzy zapraszamy do biblioteki, przy czym informujemy, że nie ma możliwości jakiegokolwiek kopiowania udostępnianych treści.

Katalogi Academiki dostępne na: https://www.academica.edu.pl/search

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie