Uwaga koronawirus-procedury

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Szkolenie w Karpatach Słowackich klasy 4t

Opublikowano: czwartek, 01, październik 2020

Dnia 28.09.2020r.  zakończyła się niesamowita przygoda,  w jakiej miało okazję wziąć udział pięciu uczniów klasy 4t. The Youth Hiking in the Digital Age to projekt Erasmus+ finansowany z funduszy Unii Europejskiej. Wycieczka trwała 5 dni od (24.09 do 28.09), a jej tematyką były górskie wędrówki w epoce cyfrowej.

 

W projekcie chodzi o rozpowszechnianie i uatrakcyjnianie turystyki górskiej, o korzystanie z nowoczesnych technologii. Nasi "Turyści" i ich nowi przyjaciele ze Słowacji i Rumunii zatrzymali się w najbardziej na zachód położonej miejscowości na Słowacji, jaką jest Nová Sedlica. W trakcie pobytu  mieli okazję wybrać się na górską wędrówkę na Kremenec, czyli trójstyk trzech granic: Słowacji, Polski i Ukrainy
 i po 1 dniu przerwy zawędrowali również na słowackie Morské Oko i punkt widokowy Sninský kameň. Niestety tego dnia towarzyszyły im niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak opady deszczu i bardzo gęsta mgła. Jednakże nasza młodzież się nie poddała i zdobyła oba cele podróży.
Wiemy też, że ze Słowacji wrócili bogatsi o nowe przyjaźnie i doświadczenia. Mieli okazję poćwiczyć swój angielski jak również poznać kulturę Rumunii i Słowacji.
Podsumowując, warto poszerzać swoje horyzonty i przełamywać granicę komfortu. Uczniowie 4t obawiali się komunikacji w języku angielskim, ciągłego wysiłku jakim były wycieczki górskie i dłuższego pobytu poza domem, ale okazało się, że wrócili szczęśliwi, spełnieni i bogatsi o piękne wspomnienia.
Do wzięcia udziału w projekcie Erasmus+ zachęciła nas Pani Justyna Kutyła, która zajęła się stroną organizacyjną naszego pobytu na Słowacji, była w ciągłym kontakcie z organizatorami i informowała nas na bieżąco o wszelkich szczegółach tego przedsięwzięcia.

Weronika Surma

Uczennica klasy 4t

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie