Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Konkurs obcojęzycznej piosenki świątecznej

Opublikowano: poniedziałek, 06, styczeń 2020

W czwartek 19 grudnia rozśpiewane klasy pierwsze przy wsparciu „weteranów”, czyli niektórych klas drugich, trzecich a nawet czwartych, wzięły udział w konkursie piosenki świątecznej.

Konkurs został zorganizowany przez naszych językowców, czyli panie Agatę Mularską-Bryndza, Dorotę Jurę, Martynę Matusiak oraz Sylwię Misiek. Każda z klas miała za zadanie przygotować kolędę lub piosenkę świąteczną w języku obcym, dlatego, już na wiele dni przed konkursem, w całej szkole można było usłyszeć kolędy angielskie, niemieckie, włoskie, hiszpańskie...a nawet rosyjskie.
W dzień konkursu klasy zebrały się na pięknie przystrojonej sali, aby zaprezentować efekty swojej pracy, wysłuchać „konkurencji”, a przede wszystkim dobrze się bawić i wspólnie spędzić czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W przerwach pomiędzy wykonaniami, uczniowie, odpowiadając na świąteczne pytania Pani Doroty, mogli zdobyć specjalnie przygotowane na tę okazję upominki. Miłym akcentem towarzyszącym wydarzeniu była kawiarenka, w której zmęczeni trudami konkursu wykonawcy mogli posilić się tradycyjnym włoskim ciastem pandoro oraz przepysznym ciepłym kakao.
Niezwykle wysoki poziom konkursowych prezentacji zdecydowanie nie ułatwiał pracy naszego jury w składzie: Agata Mularska-Bryndza, Katarzyna Kocemba, Sylwia Misiek, Przemysław Chmiel; którzy, po długotrwałych i burzliwych obradach, zdecydowali się nagrodzić następujące klasy:

Miejsce pierwsze: klasa 1dn z piosenką „Feliz Navidad”
Miejsce drugie: klasa 1en z piosenką „Mary did you know”
Miejsce trzecie: klasa 1 tn z piosenką „Jingle Bell Rock „ po włosku

Przyznano również dwa wyróżnienia.
Dziękujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie, wychowawcom oraz nauczycielom przygotowującym klasy do konkursu za pracę oraz ogromne zaangażowanie! Do zobaczenia za rok!  

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie