Relacja z kolejnej akcji krwiodawstwa

Opublikowano: wtorek, 10, grudzień 2019

29 listopad 2019 r. pod znakiem HONOROWEGO KRWIODAWSTWA Na apel o włączenie się do listopadowej akcji odpowiedziało prawie 50 osób, które po wypełnieniu kwestionariusza osobowego i zbadaniu krwi oraz weryfikacji stanu zdrowia, mogły przystąpić do oddania krwi. Wśród nich znaleźli się pełnoletni uczniowie naszego Centrum oraz osoby zaprzyjaźnione z „Kotarbinem”.

Każdorazowo pobiera się 450 ml płynu. W sumie podczas akcji zebrano prawie 16 litrów krwi od 35 osób spełniających kryteria umożliwiające zostanie dawcą. Wiadomym jest, że w Polsce brakuje krwi, o czym media nieustannie informują. Wprawdzie liczba polskich krwiodawców wynosi około pół miliona, ale to wciąż za mało. Co 15 sekund ktoś potrzebuje krwi, dosłownie każdy może uratować komuś życie. Wystarczy podarować krew. Krwiodawca to człowiek, który w sensie dosłownym ratuje życie. Mając to na względzie CKZiU Andrychów już od lat regularnie organizuje akcje honorowego krwiodawstwa, które wpisało się wielkimi literami w tradycję naszej Szkoły.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za włączenie się w tak piękną akcję na rzecz wspólnego niesienia pomocy oraz już dziś zapraszają na kolejną marcową akcję krwiodawstwa. Gorące podziękowania składamy również Pani Małgorzacie Majdak, bez pomocy której przeprowadzenie akcji z pewnością by się nie powiodło.

Monika Górkiewicz i Katarzyna Kocemba

fot. Miłosz Pytel 2f

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie