Doradztwo Zawodowe

CKZiU w Andrychowie

Zaproszenie na warsztaty!

Ogłaszamy nabór na warsztaty grupowe z doradcą zawodowym trwający od 03.09.2018 do 11.09.2018

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt - Katarzyna Kocemba i Piotr Zwieńczak

Etap regionalny konkursu pn. „Poznaj Swoje prawa w pracy” zakończony!

W dniu 13 grudnia 2017r. Paulina Michalak z kl. 4e oraz Kamil Bizoń z kl. 3s udali się do Krakowa, aby reprezentować naszą szkołę w regionalnym etapie Małopolskiego Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Spośród 64 uczestników wyłoniono 3 laureatów, którzy będą reprezentować województwo małopolskie w finale ogólnopolskim. Nasi przedstawiciele dzielnie walczyli,

wykazali się świetną znajomością przepisów dotyczących Kodeksu Pracy, BHP i innych zagadnień. Niemal otarli się o podium. Ich starania zostały nagrodzone

dyplomem i nagrodami, ale co najważniejsze – zdobyli cenną wiedzę, która przyda im się na rynku pracy. Wyjazd zakończył się spacerem po Krakowskim Rynku, który roztacza już świąteczną atmosferę.

Serdecznie gratulujemy Paulinie i Kamilowi – opiekunki konkursu Małgorzata Huczek i Katarzyna Kocemba.

http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/553-etap-regionalny-konkursu-pn-poznaj-swoje-prawa-w-pracy-zakonczony

IX Ogólnopolski Tydzień Kariery uważamy za zamknięty!

OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje ! To tegoroczny temat zaproponowany przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych.

Nasze  Centrum w ramach OTK zainaugurowało otwarcie Fabryki Talentów, której przyświecało  zaszczytne hasło „Pasja czy zawód? A może zawód z pasją!”, w ramach którego uczniowie prezentowali swoje umiejętności, talenty i pasje.

http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/489-ix-ogolnopolski-tydzien-kariery-uwazamy-za-zamkniety-wideo

Klasa 4a w AGH (i Muzeum Inżynierii Miejskiej)

Środa 25 października 2017 nie zachęcała zanadto aurą, co jednakowoż w zupełności nie odstraszyło klasę 4a przed wybraniem się z naszej Alma Mater do Alma Mater Cracoviensis czyli do Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie

– wspaniałej uczelni, w której być może niektórzy z naszych uczniów będą studiować wzorem absolwentów lat ubiegłych.

http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/496-klasa-4a-w-agh-i-muzeum-inzynierii-miejskiej

Salon Maturzystów 2017

W środę 27 września uczniowie z klas 4s i 4d uczestniczyli w ogólnopolskim Salonie Maturzystów organizowanym przez miesięcznik Perspektywy oraz uczelnie wyższe.

W gościnnych murach Audytorium Maksimum Uniwersytetu Jagiellońskiego maturzyści z Kotarbina uczestniczyli w wykładzie na temat zasad organizacji egzaminu maturalnego,

prowadzonego przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa p. Lecha Gawryłowa oraz dwujęzycznego seminarium na temat studiów w Wielkiej Brytanii, prowadzonego przez absolwenta tamtejszej uczelni.

Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Francji.

Dopełnieniem krakowskiej przygody była wizyta uczniów klasy 4s w Muzeum inżynierii Miejskiej oraz uczniów klasy 4d w Hali GoJump.

Spedytorzy bawili się na interaktywnej wystawie przypominając sobie prawa mechaniki, kinematyki, dynamiki i hydrostatyki oraz zgłębiali tajniki sztuki drukarskiej. Informatycy rozruszali komputerowe mięśnie na hali trampolin.

Opiekunami grup byli: Aneta Skowron, Agata Mularska oraz Andrzej Skóbel.

źródło: http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/468-salon-maturzystow-2017