Doradztwo Zawodowe

CKZiU w Andrychowie

Zaproszenie na warsztaty!

Ogłaszamy nabór na warsztaty grupowe z doradcą zawodowym organizowane w ramach Biura Karier Zawodowych. Rekrutacja trwa od 02.01.2019 do 10.01.2019 Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z doradcą zawodowym Katarzyną Kocemba.

Nasi na targach Edukacji i Pracy w Andrychowie

W dniu 5 października 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (przy wyraźnym udziale uczniów naszej szkoły) odbyły się IV Targi Edukacji i Pracy organizowane prze Ochotniczy Hufiec Pracy w Andrychowie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery. Czego tam nie było! Prelekcje nt. „Młodzi pracownicy – bezpieczny start”, „Ginące zawody – pszczelarz pasja czy zawód”, „Samozatudnienie”, liczne stoiska pracodawców no i przede wszystkim stanowiska na których prezentowano szkoły średnie naszego miasta w tym naszą Alma Mater Andrichoviensis czyli CKZiU nazywane potocznie „Kotarbinem”. Dosyć szybko okazało się, że młodzież z naszej szkoły zdominowała targi. Stanowisko CKZiU, w godny sposób reprezentowali uczniowie klas: 1 de tj. Justyna Pękala, Renata Siwek, Natalia Krzysztoń i Krzysztof Bednarz oraz Aleksandra Proch z 1 ts, w rolę zwiedzających wcielili się pozostali uczniowie, zajmując także niektóre z pozostałych stanowisk bądź tworząc nawet stoiska alternatywne. Wszystko to pod mistrzowskim nadzorem doradcy zawodowego pani Katarzyny Kocemby i wicedyrektora Pana Piotra Zwieńczaka. Na tym nie koniec, gdyż akcentów związanych z naszym technikum było jeszcze więcej. Na jednym z pierwszych straganów można było spotkać absolwentkę naszego ekonoma panią Agnieszkę Balon, tuż obok na stanowisku WIZANU przepięknie reprezentowały się nasze praktykantki z 3e Natalia Koryga i Katarzyna Walaszek, a nad całością udźwiękowienia targów czuwał absolwent naszej szkoły sprzed kilkunastu lat pan Dariusz Bogunia. Dodatkową atrakcją była ekipa TVN prowadząca casting rekrutacyjny do popularnych programów paradokumentalnych. Jesteśmy przekonani, że na tegorocznych targach tłumnie odwiedzanych przez gimnazjalistów, każdy znalazł coś dla siebie, a i szkolnictwo średnie naszego miasta miało możliwość zaprezentować swoją ofertę edukacyjną w czym nasze CKZiU miało własny pokaźny udział. KK and OM

Salon Maturzystów 2018

W dniu 20.09.2018 klasy 4e, 4t i 4s miały przyjemność odwiedzić Krakowski Salon maturzystów, którego gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński. Uczniowie odwiedzili liczne stanowiska szkół wyższych, korzystali z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej uczestnicząc w krótkich wykładach z poszczególnych przedmiotów: matematyki, j.polskiego, historii, chemii, wiedzy o społeczeństwie i fizyki. Ogromną popularnością cieszył się również Informator Maturzystów 2019. Naszym abiturientom życzymy powodzenia i wytrwałości.

Zaproszenie na warsztaty!

Ogłaszamy nabór na warsztaty grupowe z doradcą zawodowym trwający od 27.08.2018 do 04.09.2018

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt - Katarzyna Kocemba i Piotr Zwieńczak

Etap regionalny konkursu pn. „Poznaj Swoje prawa w pracy” zakończony!

W dniu 13 grudnia 2017r. Paulina Michalak z kl. 4e oraz Kamil Bizoń z kl. 3s udali się do Krakowa, aby reprezentować naszą szkołę w regionalnym etapie Małopolskiego Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Spośród 64 uczestników wyłoniono 3 laureatów, którzy będą reprezentować województwo małopolskie w finale ogólnopolskim. Nasi przedstawiciele dzielnie walczyli,

wykazali się świetną znajomością przepisów dotyczących Kodeksu Pracy, BHP i innych zagadnień. Niemal otarli się o podium. Ich starania zostały nagrodzone

dyplomem i nagrodami, ale co najważniejsze – zdobyli cenną wiedzę, która przyda im się na rynku pracy. Wyjazd zakończył się spacerem po Krakowskim Rynku, który roztacza już świąteczną atmosferę.

Serdecznie gratulujemy Paulinie i Kamilowi – opiekunki konkursu Małgorzata Huczek i Katarzyna Kocemba.

http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/553-etap-regionalny-konkursu-pn-poznaj-swoje-prawa-w-pracy-zakonczony

IX Ogólnopolski Tydzień Kariery uważamy za zamknięty!

OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje ! To tegoroczny temat zaproponowany przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych.

Nasze  Centrum w ramach OTK zainaugurowało otwarcie Fabryki Talentów, której przyświecało  zaszczytne hasło „Pasja czy zawód? A może zawód z pasją!”, w ramach którego uczniowie prezentowali swoje umiejętności, talenty i pasje.

http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/489-ix-ogolnopolski-tydzien-kariery-uwazamy-za-zamkniety-wideo

Klasa 4a w AGH (i Muzeum Inżynierii Miejskiej)

Środa 25 października 2017 nie zachęcała zanadto aurą, co jednakowoż w zupełności nie odstraszyło klasę 4a przed wybraniem się z naszej Alma Mater do Alma Mater Cracoviensis czyli do Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie

– wspaniałej uczelni, w której być może niektórzy z naszych uczniów będą studiować wzorem absolwentów lat ubiegłych.

http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/496-klasa-4a-w-agh-i-muzeum-inzynierii-miejskiej

Salon Maturzystów 2017

W środę 27 września uczniowie z klas 4s i 4d uczestniczyli w ogólnopolskim Salonie Maturzystów organizowanym przez miesięcznik Perspektywy oraz uczelnie wyższe.

W gościnnych murach Audytorium Maksimum Uniwersytetu Jagiellońskiego maturzyści z Kotarbina uczestniczyli w wykładzie na temat zasad organizacji egzaminu maturalnego,

prowadzonego przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa p. Lecha Gawryłowa oraz dwujęzycznego seminarium na temat studiów w Wielkiej Brytanii, prowadzonego przez absolwenta tamtejszej uczelni.

Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Francji.

Dopełnieniem krakowskiej przygody była wizyta uczniów klasy 4s w Muzeum inżynierii Miejskiej oraz uczniów klasy 4d w Hali GoJump.

Spedytorzy bawili się na interaktywnej wystawie przypominając sobie prawa mechaniki, kinematyki, dynamiki i hydrostatyki oraz zgłębiali tajniki sztuki drukarskiej. Informatycy rozruszali komputerowe mięśnie na hali trampolin.

Opiekunami grup byli: Aneta Skowron, Agata Mularska oraz Andrzej Skóbel.

źródło: http://www.zs1andrychow.pl/index.php/102-aktualnosci/newsy/468-salon-maturzystow-2017